Menu

Retreat vol.2 joga, sztuka i góry 04.10 - 06.10.2024

Wyobraź sobie miejsce na końcu świata, za którym kryje się już tylko Magurski Park Narodowy i granica Polski. Miejscowość Wapienne, gdzie mieści się Buczynowa Dolina to raj dla miłośników wędrówek, czy entuzjastów dzikiej przyrody. W okolicy rozpościerają się piękne szlaki, prowadzące do samego serca parku, gdzie znajdują się liczne atrakcje.

Zapraszamy Cię do Buczynowego Domu, który mamy na wyłączność

Będziemy praktykować jogę w pięknej drewnianej jurcie wykonanej z naturalnych materiałów, natomiast warsztat artystyczny odbędzie się w klimatycznej wspólnej przestrzeni jadalnej.

Zdjęcia domu i informacje:

https://buczynowadolina.com/noclegi/


GŁÓWNE ZAŁOŻENIA WYJAZDU:
warsztaty jogi, medytacja, pranayama, dzwoneczki koshi
relaks, czas spędzony na łonie natury, ognisko, kuchnia wegetariańska
warsztat artystyczny malowania na tkaninie (np. na kurtce, trampkach, torbie, koszulce czy jeansach)
spacery, rowery, sauna

JAK BĘDZIEMY SPAĆ?

Mamy do dyspozycji:
- cztery pokoje 2 osobowe z łazienkami,
- pokój 3 osobowy z łazienką,
- pokój 4 osobowy z łazienką,
- trzy pokoje 2 osobowe z osobnymi wejściami wspólnym korytarzem i wspólną łazienką.


PROGRAM

Podajemy wstępny program wyjazdu, dokładny plan zostanie przesłany przed wyjazdem. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia małych zmian w programie.


Piątek:
- przyjazd, zakwaterowanie (herbata, kawa) przedstawienie programu uczestnikom,
- obiadokolacja,
- łagodna praktyka jogi flow (relaks przy dzwoneczkach koshi oraz zapachu olejków eterycznych).

Sobota
- medytacja 5 świateł,
- śniadanie,
- długi spacer po Parku Narodowym (dla chętnych),
- obiad, czas wolny,
- warsztat malowania na tkaninach,
- hatha yoga warsztat tematyczny,
- kolacja,
- ognisko.

Niedziela
- pranayama,
- łagodna joga powięziowa,
- śniadanie,
- wyjazd.

INFORMACJE O WARSZTATACH:

Joga
Joga wspaniale wpływa na nasz system nerwowy, jest połączeniem ćwiczeń fizycznych ze świadomym oddechem. Na naszym wyjeździe codziennie będziemy witać dzień pranayamą (świadomym pogłębionym oddechem) oraz medytacją. Będziemy praktykować łagodną flow jogę, która w subtelny sposób doda energii oraz pobudzi nasze mięśnie i ciało do działania. Na warsztacie hatha jogi skupimy się na danym obszarze ciała/ danej pozycji (asanie) i będziemy "przerabiać" oraz dopasowywać asanę do swoich możliwości oraz potrzeb. W ostatni dzień będziemy praktykować relaksacyjną jogę powięziową, która usuwa napięcia z ciała.
Jeśli nie posiadasz maty do jogi - daj proszę znać. Zapewnimy Ci ją.

Tkanina
Zamienimy tradycyjne podobrazie na bawełniany materiał i razem stworzymy coś pięknego. Rozpoczniemy od omówienia podstaw malarskich, następnie dopasujemy wzór do umiejętności danego uczestnika. Każdy da radę. Jedyne co musisz z sobą zabrać to wybrane przez siebie ubranie. Dobrze, aby w składzie było jak najwięcej bawełny, oraz żeby nie był to materiał rozciągliwy. Konieczne jest wypranie odzieży, zwłaszcza jeśli jest nowa, z samym proszkiem, bez płynów zmiękczających. Musimy pozbawić ją zabezpieczających detergentów.
Na miejscu będą dostępne gotowe wzory do wybrania o różnym poziomie trudności, nie trzeba wymyślać własnej koncepcji.
Natomiast jeśli ktoś ma ochotę, to można przyjść z własnym pomysłem, zostanie on skonsultowany przed malowaniem.
Wszystkie niezbędne materiały do pracy będą zapewnione na miejscu.


O PROWADZĄCYCH:

Ewa Pawlicka - joginka, nauczycielka jogi, założycielka Yoga Balance. Jestem mamą dwójki dzieci, technikiem fizjoterapeutą, kulturoznawcą. Uczę jogi od 13 lat. Posiadam dyplom Instruktora Rekreacji Ruchowej w oparciu o system hatha jogi.
Ukończyłam kurs nauczycielski I serii ashtanga yogi z Manju Patthabi Joisem. Swoje umiejętności ciągle pogłębiam dzięki cudownym książką o tematyce jogicznej jak i uczestnictwu w warsztatach. Na swoich zajęciach staram się w bezpieczny sposób przeprowadzić adeptów (w różnych kategoriach wiekowych) przez sesje jogi, zwracając uwagę na ich ograniczenia, jak i wspomagać w rozwoju osoby dłużej praktykujące.
Co ma joga, czego nie mają inne aktywności? Dla mnie joga to praktyka łącząca ciało, umysł oraz duszę. Dzięki temu połączeniu działam w równowadze, potrafię odnaleźć spokój w różnych momentach życia. Asany oraz pranayamy balansują ciało, tworząc je z jednej strony silne i gibkie, z drugiej strony czuję lekkość oraz delikatność. Praktyka oddechu buduje wewnętrzną przestrzeń oraz swobodę bycia ze sobą. Dla mnie ten system sprawdza się od wielu lat.


Magdalena Śliwińska - malarka, ilustratorka, graficzka, nauczycielka akademicka, absolwentka ASP w Katowicach
Sztuka od zawsze była bardzo ważną częścią mojego życia, odkąd pamiętam marzyło mi się studiować na ASP. Udało mi się zrealizować ten cel i gdybym miała możliwość cofnąć się w czasie i jeszcze raz wybrać to zdecydowanie niczego bym nie zmieniła. Była to niesamowita przygoda, która teraz cały czas procentuje w moim życiu. Sztuki wizualne otaczają nas cały czas, warto się zatrzymać i zdać sobie z tego sprawę. Mimowolnie mocno wpływają na nasze samopoczucie. Staram się łączyć w moich działaniach obszar artystyczny z użytkowym. Czego przykładem jest mój dyplom - gra planszowa - Minerały - która została wydana i jest dostępna na rynku gier planszowych. Zależało mi na przemyceniu jak największej ilości wrażliwości, dlatego warstwa ilustracyjna została w całości została wykonana za pomocą tradycyjnej akwareli. Od 9 lat na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, ilustracją oraz szeregiem różnego rodzaju działań edukacyjnych w zakresie sztuk plastycznych.


NA WYJAZD ZAPISUJEMY DO 15 OSÓB
DATA : 04.10.2024 (PIĄTEK) - 06.10.2024 (NIEDZIELA)
PRZYJAZD: PIĄTEK GODZ. 16:00
WYJAZD: NIEDZIELA GODZ. 12:00
MIEJSCE: Buczynowa Dolina, Wapienne 59
38-307 Sękowa Beskid Niski

CENA:

early birds do 23.06.2024 - 1250 zł
cena regularna od 24.07.2024 - 1370 zł

Cena zawiera:
2 noclegi, wyżywienie wegetariańskie, warsztaty jogi, warsztat artystyczny oraz wszystkie materiały (farby, olejki eteryczne itd.) które będziemy wykorzystywać.

Cena nie zawiera:
Dojazdu, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, sauny.
Jeżeli będziesz miała/miał problem z dojazdem - zadzwoń na pewno pomożemy.

Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie się oraz wpłata całej kwoty bądź zaliczki
550 zł do dnia 23.06.2024 albo 770 zł od dnia 24.06.2024
na konto Yoga Balance Bytom ( w tytule przelewu wpisujemy Retreat złap oddech vol 2 imię nazwisko + nr telefonu + mail )

Nr konta Yoga Balance Bytom:

25 1050 1621 1000 0097 7672 0436

Pozostałą część płacimy gotówką na miejscu albo przelewem na konto.
W momencie rezygnacji zaliczka przepada, chyba, że znajdzie się osoba chętna na wolne miejsce.
Organizator zastrzega sobie również możliwość odwołania wydarzenia w przypadku, jeżeli nie uzbiera się grupa 10 chętnych osób. W tym przypadku, wpłacone pieniądze tytułem zadatku zostaną zwrócone.

Zapisy i informacje

Tel: 792 54 54 56 (Ewa),
781 443 447(Magda),
poprzez wiadomość na Facebooku lub mailowo:
yoga0balance@gmail.com

Zapraszamy Cię na cudowny, aktywny weekend
Z wdzięcznością,
Ewa Pawlicka i Magdalena.

powrót

Zdjęcia

Nasz adres

Chorzów

Studio Yoga Balance

ul. Boczna 12 (pawilon handlowo-usługowy, I piętro)

Bytom

Yoga Balance Bytom
(I piętro)

ul. Gliwicka 16

yoga_balance@yahoo.pl

Masz pytania zadzwoń
608585302 - Asia (Chorzów)
792545456 - Ewa (Bytom)
Znajdziesz nas na

Yoga Balance FacebookFACEBOOK

Yoga Balance InstagramINSTAGRAM

YOGA BALANCE 2018

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Yoga Balance, ul. Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry