Menu

Pranayama i inne techniki oddechowe - warsztat z anną oksymec (sobota 14 maja 2022 r.)

Życie ludzkie zaczyna się wraz z wdechem, jest podtrzymywane przez oddech i kończy się wraz z wydechem. Poprzez regulację oddechu można zmienić swój stan.

"Oddech jest ogniem, który spala skutki działań: oddech daje siłę, kontroluje i oczyszcza ciało, wstrzymanie oddechu stabilizuje myśli i daje długowieczność, a wydech ma funkcje oczyszczające". (Goraksha, indyjski mędrzec z X-XI wieku).

Oddychamy przez całe życie, nie zastanawiając się, jak to się dzieje. Jeśli proces ten stanie się świadomy, a oddychanie zostanie wzbogacone o ćwiczenia, medytację i dbałość o siebie, można poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Na warsztacie będziemy przyglądać się dogłębnie oraz zbadamy:
praktyki oczyszczające,
pranajamy przygotowawcze,
manipulacje brzuszne (Agnisara Kriya Dhauti, Nauli),
trening mięśni oddechowych
Simhasana,
Bhastrikę,
całkowitą jogę oddychania,
wstrzymywanie oddechu (Antara i Bahya kumbhaka),
oddychanie Sama vritti i Visama vritti;
Nado pranayamę,
kolejność technik oddechowych,
medytację.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

DO KOGO KIEROWANY JEST WARSZTAT:
Warsztat kierowany jest do osób zainteresowanych w tematyce pranajamy i wszelakich technik oddechowych w jodze. Nie ma znaczenia Twój poziom zaawansowania w praktyce asan. Na warsztacie nie będzie praktyki asan.

PRZECIWSKAZANIA (BARDZO WAŻNE):
Jogiczne praktyki oddechowe są zabronione w następujących schorzeniach:
choroby serca,
zaburzenia krwi,
wysokie ciśnienie śródczaszkowe i oczne,
problemy z przeponą,
odwarstwienie siatkówki,
przewlekłe zapalenie ucha środkowego i płuc,
ostre stany zapalne narządów otrzewnej,
przebycie ostrych urazów czaszkowo-mózgowych,
zapalenie mózgu,
po operacjach jamy brzusznej.

PROWADZĄCA:
Anna Oksymec - uczy jogi od 8 lat i w tym czasie wypracowała unikalny styl nauczania, który pomaga i inspiruje uczniów do osiągania fizycznych i psychicznych sukcesów. Jest certyfikowanym nauczycielem jogi uniwersalnej Lappa A.V. UYTTC RYT 200; UYTTC RYT 300 (2019-2021). Prowadzi liczne projekty, seminaria i festiwale jogi: CarpathianYogaFest, AvatarYogaFest, Vedalife, KyivAcroFest, KyivSunriseYogaz.

O sobie mówi:

"Jestem osobą, która nie siedzi w miejscu, dla mnie ważne jest, aby ciągle się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Zawsze kieruję się w swojej praktyce: walką z lenistwem i maksymalną pracą na macie. Wejście na matę jest za każdym razem niesamowitym i cennym doświadczeniem!"

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:
Pomimo, iż na warsztacie nie będzie praktyki asan, możesz zabrać ze sobą matę, koc lub poduszkę do medytacji, aby móc wygodnie usiąść na ziemi. Możesz zabrać także ze sobą obuwie zmienne, gdyż całe nasze studio jest strefą bez butów.

DATA:
14 maja 2022 r. (sobota)
godz. 10.00 - 12.30

MIEJSCE:
Studio Yoga Balance
Chorzów, ul. Wolności 15
(I piętro, wejście w bramie)

CENA:
200 zł (płatne przelewem na konto YB podane poniżej lub na miejscu gotówką)

UWAGA:
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty bądź zadatku w wysokości 50 zł na konto Yoga Balance: 62 1050 1230 1000 0091 3110 5125 (w tytule przelewu prosimy wpisać "warsztaty z Anną + imię i nazwisko + nr tel."). Po wpłacie zadatku, resztę kwoty wpłacamy na miejscu gotówką.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia w przypadku, jeżeli nie uzbiera się grupa przynajmniej 10 chętnych osób.

ZAPISY I INFORMACJE:
Tel: 608 585 302 (Asia),
poprzez wiadomość na Facebooku lub mailowo: yoga_balance@yahoo.pl

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z tą niesamowitą nauczycielką jogi!

powrót

Zdjęcia

Nasz adres

Bytomskie Centrum Kultury
(sala Ambasada II piętro)

pl. Karin Stanek

41-902 Bytom

yoga_balance@yahoo.pl

Masz pytania zadzwoń
608585302 - Asia
792545456 - Ewa
Znajdziesz nas na

Yoga Balance FacebookFACEBOOK

Yoga Balance InstagramINSTAGRAM

YOGA BALANCE 2018

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Yoga Balance, ul. Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry