Menu

108 powitań słońca na międzynarodowy dzień jogi (poniedziałek 21.06.2021 r.)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi zapraszamy Was do wspólnej praktyki 108 powitań słońca. Jest to praktyka wywodząca się z jogi wg. Sivanandy, którą zazwyczaj wykonuje się z określoną intencją lub w momentach przełomowych, takich jak np. Nowy Rok.

Powitania słońca, w sanskrycie "surya namaskara" to sekwencja kilku lub kilkunastu asan (w zależności od systemu jogi) wykonywanych chronologicznie w połączeniu z oddechem. Starożytni indyjscy mędrcy oddawali cześć wschodzącemu słońcu, jako źródłu kreatywnej energii i duchowej mocy. W dzisiejszych czasach praktykę tą często wykonuje się na początku zajęć jogi, aby rozgrzać ciało. Jest więc to forma jogicznej rozgrzewki. Przyjmuje się, że codzienne wykonywanie surya namaskar jest doskonałą praktyką dla holistycznego zdrowia człowieka. Pomaga zachować młodość, energię, elastyczność, siłę ducha i dobrą kondycję.

Liczba 108 jest symboliczna. W jogicznej i indyjskiej symbolice liczba 108 jest magiczna, niezwykła. W numerologii 108 po dodaniu do siebie daje 9, co symbolizuje wieczną miłość i przebudzenie. Według ajurwedy ciało człowieka ma 108 punktów marma. Według systemu Sivanady, którego powitanie słońca zawiera 12 asan, praktykuje się surya namaskara w seriach po 12 powtórzeń. Liczba 12 również jest symboliczna: 12 miesięcy, 12 znaków zodiaku, 12 asan.

A jak będzie wyglądała nasza praktyka w ten dzień?

Praktyka będzie średnio lub mocno intensywna, ze względu na dużą liczbę powtórzeń. Potraktujemy ją jako wyzwanie ze świadomością jednak, że nie trzeba wykonać wszystkich powtórzeń. Uczestnictwo i intencja są celem samym w sobie, a praktyka w grupie często dodaje energii i jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż myślimy.

Ze względu na to, że tak naprawdę każdy styl jogi (ashtanga joga, joga wg. Iyengara, joga Sivananda) wykształcił swoją własną sekwencję powitań słońca, damy sobie w ten dzień więcej swobody i nasza praktyka powitań słońca będzie PRKATYKĄ WŁASNĄ. Na sali będzie obecny nauczyciel, który w razie potrzeby pomoże i odpowie na Wasze pytania, ale generalnie powitania słońca każdy będzie wykonywał sam, takie jakie zna i sam je sobie odliczał.

Całość praktyki uświetnimy Wam dodatkowo muzyką graną na żywo w wykonaniu @without_context_ Yupi!!
Po wykonaniu powitań słońca zapraszamy Was jeszcze dodatkowo na herbatę i wspólne pogaduchy :-)

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

Na zajęcia należy zabrać ze sobą 108 zapałek, 108 koralików, 108 jakiś innych drobniutkich przedmiotów, aby móc samemu odliczać powitania słońca w seriach po 12 powtórzeń. Wystarczy również kartka i długopis, aby poszczególne sekwencje odliczać.

Można też ze sobą wziąć coś do picia i jedzenia (woda będzie również dostępna na miejscu), aby uzupełnić po praktyce płyny i stracone kalorie :-)

PRZECIWWSKAZANIA:

Osoby z problemami zdrowotnymi prosimy o skonsultowanie się przed praktyką z nauczycielem obecnym na sali. Kobietom w pierwszych dniach miesiączki nie zalecamy tej praktyki.

DATA:
21.06.2021 roku (poniedziałek), godz. 18.00

UWAGA:
W ten dzień zajęcia nie odbywają się według grafika. Nie odbędzie się też salsa.

MIEJSCE:
Studio Yoga Balance
Chorzów, ul. Wolności 15
(I piętro, wejście w bramie)

PROWADZĄCY:
Wydarzenie będzie polegało na praktyce własnej, aczkolwiek na sali będzie obecny nauczyciel, którego w razie potrzeby można poprosić o pomoc, tudzież zadać pytanie.

CENA:
Dla posiadaczy aktywnych karnetów Yoga Balance wydarzenie jest bezpłatne.
Pozostałe osoby - 30 zł.

Do zobaczenia na matach w Międzynarodowy Dzień Jogi !

powrót

Zdjęcia

Nasz adres

Chorzów

Studio Yoga Balance

ul. Wolności 15 (wejście w bramie, I piętro)

Bytom

Bytomskie Centrum Kultury
(sala Ambasada II piętro)

pl. Karin Stanek

yoga_balance@yahoo.pl

Masz pytania zadzwoń
608585302 - Asia
792545456 - Ewa
Znajdziesz nas na

Yoga Balance FacebookFACEBOOK

Yoga Balance InstagramINSTAGRAM

YOGA BALANCE 2018

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Yoga Balance, ul. Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry