Menu

Ashtanga joga krok po kroku - warsztat z krystianem mesjaszem (10.10.2020 r. sobota)

Ashtanga joga jest dynamiczną formą jogi. Jest również najdłużej nauczanym stylem jogi we współczesnym świecie zapoczątkowanym przez Sri T. Krishnamacharya w Mysore w południowych Indiach. Opiera się ona na stałej niezmiennej sekwencji asan przeplatanych dynamicznymi przejściami między poszczególnymi pozycjami. Na warsztatach zapoznamy się z całą pierwszą serią zwaną "Yoga chikitsa", czyli terapia jogą. Ta podstawowa sekwencja wzmacnia całe ciało, pozwala wypracować siłę i elastyczność oraz uspokoić rozbiegany umysł.

Praktykę rozpoczniemy szczegółowym omówieniem Powitań Słońca oraz pozycji stojących. W dalszej części skupimy się na pozycjach siedzących, które mają na celu otwarcie tyłu ciała, dzięki czemu niwelują wszelkie bóle pleców. Seria zakończy się wygięciami do tyłu i pozycjami, których celem jest wyciszenie organizmu oraz równomiernie rozprowadzenie energii po ciele.

Podczas warsztatów każdej pozycji przyjrzymy się osobno, poznając dokładnie i szczegółowo techniki ich wykonywania. Dodatkowo zaprezentowane zostanę różnego rodzaju modyfikacje pozycji, które pozwolą dostosować praktykę do własnych możliwości i potrzeb. Omówione zostaną również zagadnienia bandh, oddechu ujjayi oraz punkty skupienia (drishti) i zastosowanie ich w praktyce. Warsztat jest doskonałym wprowadzeniem do systemy ashtanga jogi oraz samodzielnej praktyki jogi w domu.

Warsztat przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania, także dla osób całkowicie początkujących.

PROGRAM:
9.30 - 10.00 - Wykład wprowadzający
10.00 - 11.00 - Powitania Słońca i pozycje stojące
11.00 - 12.30 - Pozycje siedzące do Navasany
13.00 - 14.00 - Pozycje po Navasanie
14.00 - 14.30 - Sekwencja zamykająca
14.30 - 15.00 -Yoga Nidra

DATA I GODZINA:
10.10.2020 r. (sobota)
godz. 09.30 - 15.00

MIEJSCE:
Studio Yoga Balance
Chorzów, ul. Wolności 15
(I piętro, wejście w bramie)

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz - badacz, socjolog, kulturoznawca, doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Autor publikacji naukowych z zakresu religioznawstwa, antropologii kultury i polityki społecznej. Regularnie publikuje w magazynie "Yoga & Ayurveda" przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Na jogiczną ścieżkę wkroczył 15 lat temu. Najpierw przez 6 lat zagłębiał się w metodę B.K.S Iyengara pod okiem Małgorzaty Madej, aż w końcu pochłonęła go praktyka ashtanga jogi. Mimo licznych warsztatów z zagranicznymi nauczycielami największy wpływ wywarł na niego pobyt w Mysore w Indiach i praktyka pod okiem Sharata Joisa, od którego uzyskał autoryzację do nauczania ashtanga jogi. Joga stała się dla Krystiana świadomym zespoleniem cielesnej, intelektualnej oraz duchowej sfery życia człowieka. Prowadzi kameralną szkołę "Joga w Wegeneracji" w Opolu oraz zajęcia w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych ZEN.

CENA: 150 zł

UWAGA. Ilość miejsc ograniczona. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty lub zaliczki w wysokości 50 zł na konto Yoga Balance: 62 1050 1230 1000 0091 3110 5125 (w tytule przelewu prosimy wpisać "warsztat z Krystianem + imię i nazwisko + nr tel.")

ZAPISY I INFORMACJE:
Asia - 608 585 302 lub yoga_balance@yahoo.pl

powrót

Zdjęcia

Nasz adres

Bytomskie Centrum Kultury
(sala Ambasada II piętro)

pl. Karin Stanek

41-902 Bytom

yoga_balance@yahoo.pl

Masz pytania zadzwoń
608585302 - Asia
792545456 - Ewa
Znajdziesz nas na

Yoga Balance FacebookFACEBOOK

Yoga Balance InstagramINSTAGRAM

YOGA BALANCE 2018

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Yoga Balance, ul. Powstańców Śląskich 10, 41-902 Bytom. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję
Do góry